Jaunumi

19. jūnija pēcpusdienā Botāniskājā dārzā norisinājās seminārs, kurā piedalījās gan projekta zinātnieki, gan ārsti-dermatologi, gan industrijas pārstāvji. Seminārs bija veltīts inovatīvām metodēm dabisku aktīvo vielu iegūšanai un testēšanai, kā arī efektīvas un uz pierādījumiem balstītas kosmētikas produktu izstrādei un globālajām tendencēm atjaunojošu  un balinošu kosmētikas aktīvo vielu tirgū.

Semināra laikā ieskatu projekta īstenošanas gaitā un sasniegtajos rezultātos sniedza tā vadītājs Dr.biol. N. Rostoks. Projekta pētniece A. Ramata-Stunda pastāstīja par ādas pigmentācijas veidošanās mehānismiem, kā arī aktīvo vielu ietekmes uz pigmentāciju novērtēšanu in vitro, savukārt pētniece, Dr.biol. A. Borodušķe iepazīstināja semināra dalībniekus ar augu “cilmes” šūnām, to iegūšanu, raksturošanu un potenciālo pielietojumu dažādos kosmētiskajos produktos.

Zināmais nezināmajā

Zināmais nezināmajā: Kosmētika ar videi draudzīgām augu izcelsmes bioloģiski aktīvām vielām
2014.gada 10.decembrī Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" saruna ar LU Bioloģijas fakultātes dekānu, vadošo pētnieku Nilu Rostoku un LU Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētnieci Annu Ramatu-Stundu par ERAF projekta "Jaunas ādu atjaunojošas un pigmentāciju regulējošas kosmētikas kompozīcijas izstrāde, izmantojot videi draudzīgu tehnoloģiju" norisi un rezultātu praktisko pielietojumu.   Zināmais nezināmajā: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zi<wbr />namais-nezinamaja/kosmetika-ar<wbr />-videi-draudziigam-augu-izcels<wbr />mes-biologjiski-aktiiv.a45696/

Mājas viesis